راهنمای خرید

ساده ترین روش های ست کردن پرده و مبلمان

ست کردن لوازم و وسایل در طراحی دکوراسیون داخلی کار سختی نیست که بخواهید برای انجام آن نگران باشید، برای این که به نتیجه مطلوبی برسید فقط کافی است تا از یک قاعده پیروی کنید آن هم این است که از انجام این کار لذت ببرید فقط همین. همه قانون ها را کنار بگذارید و به آنچه که عمیقا از آن لذت می برید فکر کنید تا ببینید این کار تا چه اندازه ساده پیش می رود، البته در این راه ما هم به شما کمک خواهیم کرد، این مطلب را بخوانید تا با ساده ترین روش ها برای ست کردن پرده ها و رومبلی ها آشنا شوید.
ساده ترین و راحت ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که از همان پارچه پرده هایتان، کوسن هایی تهیه کنید و به سادگی آن ها را روی مبل های تان بگذارید تا هماهنگی در میان اجزای دکوراسیون داخلی خانه تان پدیدار شود. باور کنید انجام این کار به همین آسانی است.
کوسن هایتان را دوست دارید و نمی خواهید آن ها را تغییر دهید؟ خب اشکالی ندارد، این بار یک سری نوارهایی به رنگ مبل های خوش رنگ تان تهیه کنید و لبه های پرده های تان را نوار دوزی کنید. آن وقت می بینید که با همین روش ساده پرده ها و رو مبلی ها تان در هماهنگی کامل با هم هستند.
همان طور که می دانید، قدرت رنگ سفید هم بر کسی پوشیده نیست، همه وسیله هایتان را از رومبلی و پرده و غیره را سفید کنید تا دیگر نگران ست کردن آن ها با هم نباشید، فقط دقت کنید رنگ سفید خالص کمی خسته کننده است، پس برای این که از این کار جلوگیری کنید، پرده ها را از مدل ساده پانجی که حلقه های فلزی قهوه ای دارند انتخاب کنید و پارچه های رو مبلی تان را طرح دار در نظر بگیرید، بقیه وسایل ها هم مثل کوسن ها و گلدان ها را هم سفید کنید و اصلا نگران نباشید، یادتان باشد فقط باید از این کار لذت ببرید تا نتیجه خوبی بگیرید.


یکی دیگر از این روش های ساده ست کردن پارچه های رو مبلی و پرده ها این است که پارچه های قسمت نشیمن مبل های تان عوض کند و از همان پارچه پرده برای آن استفاده کنید، لزومی ندارد خیلی سخت به خودتان بگیرید. این کار هم نوعی تنوع است، منظورم داشتن مبلمان و صندلی هایی است که پشت و روی آن ها متفاوت است.
اگر از دو نوع پرده مثلا شید و معمولی استفاده می کنید، می توانید برای هر دو یک نوع پارچه در نظر بگیرید، و بعد از همان پارچه کوسن بدوزید، یادتان باشد پارچه های راه راه و چهار خانه به هر شکلی که در خانه استفاده شوند فضایی مدرن و ساده و صمیمی را به شما تحویل می دهند. پس از استفاده از آن ها غافل نشوید.
مبل های سفید هم با اشاره ای با پرده ها ست خواهند شد، فقط کافی است تا کوسن هایی روی آن ها قرار دهید که دقیقا از الگوی پرده ها الهام گرفته اند، البته این الگوها می توانند در برابر طرح روی پرده های کمی درشت تر باشند تا بیشتر به چشم بیایند. همنشینی رنگ های تیره مثل قهوه ای روی مبل های سفید بسیار جذاب و گیراست.